Zdravím Vás,

 

přeji pěkný den a vítám Vás na svých stránkách. Dlouho jsem přemýšlela, jak nejlépe přiblížit a představit svoji práci a sebe samotnou. Pokusím se vystihnout to podstatné a zajímavé.

 

 

Jmenuji se Kristina Drahošová. Fotografie je "můj život" již od mládí, je to vášeň, která se postupem času vyvinula z pouhého koníčku a záliby až k profesi.

Zajímá mě grafika, hra s barvami a stíny, kompozice.

Vždy jsem měla velkou představivost a schopnost vidět běžné věci jinýma očima.

 

Fotografie jako taková mě vždy přitahovala a fascinovala. Ten jediný krátký okamžik, zachycený navždy, mě dokázal znovu a znovu rozesmát i rozesmutnět. Dodnes mám v hlavě fotografie, které z mé paměti nikdy nevymizí a při vzpomínce na události, které zachycují, jsem znovu součástí té chvíle, se všemi pocity a emocemi, které jsem tehdy cítila. A to je to pravé kouzlo a tajemství fotografie - hledíte na ně a cítíte lásku, radost, bolest, vášeň?

 

Mým snem, a cílem mého snažení, je tvořit právě takové fotografie - živé a plné emocí, ke kterým se budu ráda vracet, a které budou rozdávat radost ještě dlouho poté, co vznikly.

 

Život nám přinesl a stále přináší nové a nové situace a okamžiky, mnoho krásných i smutných chvil, které nás nějakým způsobem ovlivňují a nutí nás znovu a znovu přemýšlet o tom, co děláme, jak žijeme a co je pro nás nejdůležitější. Mnohé z těchto okamžiků si stojí zato uchovat a podělit se o ně se svými nejbližšími. Já za jeden z těchto důležitých okamžiků ve svém životě považuji narození svých tří dětí. Ovlivnily můj život, ale zásadním způsobem i moji tvorbu. Focení dětí, a především miminek a novorozenců, se stalo vlajkovou lodí mojí práce. Přináší mi neskonalé potěšení, pokaždé se na něj moc těším a věřím, že na konečném výsledku to je zřejmé.

 

Domácí ateliér mám v Nepomuku ( je specializovaný hlavně na novovorozence a děti ) a v Plzni.

 

Krista